ZOOMAISTAS.LT
UAB "Zootaip"
Jankiškių g. 21, Vilnius

Tel.: +370 687 34 899

      

El.p.: projektai@zootaip.lt ; info@zootaip.lt 

Rafus

Mitybos madoms paklūsta ne tik žmonės – pasaulyje egzistuoja ir šunų šėrimo tendencijos. Viena tokių – žalia šunų mityba, kurios mada atkeliavo ir į Lietuvą. Tiesa, šios natūralios šėrimo krypties šalininkai to nevadina mada – jų galva, natūralus ėdalas yra būtent toks šėrimo būdas, kurio nusipelno šunys.

 

Sausas maistas ir žalias maistas

 

Radijo laidų vedėja ir šunų augintoja Skaiva sako, kad išbandė įvairius šėrimo variantus. „Duodant natūralų maistą lengviausia reguliuoti šunų svorį, pastebiu, kokie balti tampa jų dantys ir kaip blizga kailis. Labai dažnai sulaukiu klausimo – kuo aš juos šeriu, kad jie tokie gražūs. Kadangi su savo šunimis dažnai dalyvaujam parodose – man šie dalykai svarbūs“. Pasak Skaivos, perėjus prie natūralaus maisto, šunims pradėjo maloniai kvepėti iš burnos, jie tuštinasi rečiau ir mažiau, nes žalią maistą organizmas įsisavina geriau, o šeimininkei reikia rinkti mažiau krūvelių lauke. „Šunys dabar mažiau šeriasi. Vienas mano taksas buvo labai liesas, šerdama mėsa aš jam padėjau suformuoti puikią figūrą."

 

Šunys yra plėšrūnai, tad turime juos šerti, į tai atsižvelgdami - maistu, kurį jie patys rinktųsi, gyvendami natūralioje aplinkoje: žalia mėsa, kaulais, subproduktais ir daržovėmis. Šis maitinimo būdas yra vadinamas BARF – anglų kalbos žodžių Biologically Appropriate Raw Food (biologiškai tinkamas žalias maistas) arba Bones And Raw Food (kaulai ir žalias maistas) trumpinys.

 

 

Būtent toks ir yra RAFUS - 100% natūralus žalios mėsos, susmulkintų kaulų ir įvairių subproduktų mišinys be jokių konservantų, skonio stipriklių ar kitų maisto priedų. Mėsa ir subproduktai yra smulkinti stambiais gabaliukais, tad gerai matosi kiekviena sudedamoji dalis. Dalis produktų papildyti daržovėmis arba ryžiais. RAFUS ėdalo mišiniai specialiu būdu, itin greitai užšaldomi žemoje temperatūroje, kad išliktų saugūs ir kokybiški.

 

 

Šunų šeimininkams renkantis geriausią maistą savo augintiniui dažnai kyla klausimas kuo vienas maistas skiriasi nuo kito. Mes į šį klausimą galim atsakyti labai paprastai, nes:

 

  • RAFUS – tai šaldytas šunų maistas iš žalios mėsos, subproduktų ir smulkintų kaulų;
  • RAFUS – 100% natūralus, jo sudėtyje nėra jokių konservantų, skonio stipriklių, dažiklių ar kitų maisto priedų;
  • RAFUS maistas šunims nėra termiškai apdorotas, tad išlikę visi mėsoje ir subproduktuose esantys natūralūs vitaminai;
  • RAFUS maisto gamybai naudojama mėsa yra tinkama žmonių maistui;
  • RAFUS sudėtyje nėra jokių kruopų, turinčių glitimo (tik ryžiai naudojami viename iš mišinių, tačiau jie neturi glitimo);
  • RAFUS pagamintas laikantis BARF mitybos principų;
  • Su RAFUS labai lengva užtikrinti maisto įvairovę, nes jis supakuotas po 500 g, tad lengvai vieną dieną galite duoti jautienos mišinį, kitą dieną avienos ar vištienos su jautiena ir ryžiais;
  • Šerti RAFUS patogiau, nes mišiniai jau paruošti ir subalansuoti. Jums tereikia juos atšildyti bei paduoti savo augintiniui;
  • Galų gale RAFUS maistu maitinu savo šunims, o jiems duodu tik tai, kas geriausia. Ir jiems tai patinka :)

Štai čia galite pamatyti kaip gaminamas RAFUS: http://youtu.be/xnJwrGu_2Wk

 

 

Nuo ko pradėti:

·         Prieš pradedant maitinti mėsa, patartina vieną dieną šuniui neduoti jokio maisto arba praleisti bent vieną maitinimą. Tokiu būdu sukyla skrandžio rūgštingumas ir geriau pasirengiama žaliai mėsai virškinti.

·         Yra du paprasti būdai kaip nuo maitinimo sausu maistu pereiti prie maitinimo RAFUS:

o   Jei šuo jautrus maisto pasikeitimui - kasdien vieną sauso ėdalo šaukštą pakeiskite vienu šaukštu RAFUS. Palaipsniui didinkite RAFUS kiekį. Jei jūsų šuo ima "gadinti orą", tada nemaišykite sauso ėdalo su žalia mėsa - duokite mėsą ryte, o sausą maistą vakare. Po savaitės laiko galite pereiti prie šėrimo tik mėsa.

o   Jei šuo nėra jautrus – po iškrovos dienos tiesiog pradėkite maitini RAFUS.

·         Jei šuo iki šiol nebuvo maitinamas mėsa, rekomenduojame pradėti jį šerti nuo vištienos ir jautienos mišinio su ryžiais. Vištienos baltymas yra lengviausiai virškinamas, o ryžiai padės sureguliuoti žarnyno veiklą. Kitas žingsnis turėtų būti vištienos ir jautienos mišinys jau be ryžių. Jautiena pradėkite šerti vėliau, aviena dar vėliau.

·         Dalis šunų naujienas priima su gana dideliu įtarumu (ypač tie, kurie daug metų buvo maitinti sausu maistu). Iš pradžių žalia mėsa jiems gali atrodyti nepatraukli, keisto kvapo ir konsistencijos. Paprastai alkis nugali, tačiau iš pradžių galite mėsą nuplikyti verdančiu vandeniu, kaskart vis mažinant nuplikymo „laipsnį“.

·         Jei šuns virškinimo sistema jautresnė – pirmąją savaitę kartu su maistu duokite gerųjų bakterijų, kurių galite įsigyti veterinarijos vaistinėse.

 

 

Kokia maisto norma:

·         Vidutinė dienos norma – 2,5 % šuns svorio. T.y. jei šuo sveria 10 kg, jo dienos norma bus 250 g.

·         Jei šuo per sulysęs – dienos norma 3 % šuns svorio.

·         Jei šuo turi antsvorį – dienos norma 2 % šuns svorio.

·         Augančio šuniuko rekomenduojama dienos norma yra nuo 10 % jo esamo kūno svorio. Šuniukui augant, palaipsniui maisto norma turi sumažėti iki standartinės suaugusio šuns dienos normos – 2,5 % šuns svorio.

·         Tai yra teorinės maisto normos, nuo kurių reikia pradėti, tačiau vėliau reikia reguliuoti pagal kiekvieną individualiai, atsižvelgiant į šonkaulius: jei užčiuopus jie jaučiasi per stipriai – normą didinkite, jei per mažai – mažinkite.

 

      Suaugusio šuns paros norma g:

 

Šuns svoris, kg

Nutukęs šuo arba neaktyvus šuo

(paros norma g)

Nenutukęs arba vidutiniškai aktyvus šuo

(paros norma g)

Sulysęs arba labai aktyvus šuo

(paros norma g)

2

40

50

60

5

100

125

150

10

200

250

300

15

300

375

450

20

400

500

600

25

500

625

750

30

600

750

900

40

800

1000

1200

 

Augančio šuniuko paros norma g:

 

Šuns svoris, kg

2-4 mėnesių amžiaus

(paros norma g)

5-8 mėnesių amžiaus

(paros norma g)

9 -12 mėnesių amžiaus 

(paros norma g)

2

200

120

80

5

500

300

200

10

1000

600

400

15

1500

900

600

20

2000

1200

800

25

500

1500

1000

30

600

1800

1200

40

800

2400

1600

 

Kaip pateikti maistą:

·         Maitinti rekomenduojame du kartus per dieną – ryte ir vakare, tačiau neįpratinkite šerti tomis pačiomis valandomis.

·         Vakare rytinę maisto normą iš šaldiklio perkelkite į šaldytuvą, iki ryto jis bus atšilęs.

·         Maistą šaldytuve būtinai laikykite inde, nes pakuotėse gali būti mikro tarpai, per kuriuos išbėgs mėsos sultys. Mėsą rekomenduoju laikyti indelyje su dangčiu, nes kai kuriems mišiniams atšilus, atsiranda gana intensyvus kvapas (dėl sudėtyje esančių jaučių skrandžių);

·         Jei šuo nedidelis ir jo dienos norma nedidelė:

o   Galite šiek tiek atšildyti maistą (išlaikant minusinę temperatūrą), padalinti porcijomis ir vėl užšaldyti;

o   Galite sušaldytą maistą supjaustyti į porcijas ir laikyti kameroje dalimis;

o   Jei pakuotė yra dviejų dienų norma – drąsiai galite atšildyti visą ir laikyti šaldytuve. Per tiek laiko maistas tikrai nesuges.

 

Svarbu:

·         Pateikę maistą, būtinai gerai nusiplaukite rankas su muilu.

·         Nenustebkite, maistui pasikeitus iš pradžių šuns viduriai gali būti kiek laisvesni, tačiau palaipsniui normalizuosis.

Rafus produkcijos galite įsigyti internetu,

bei "Zoobazėse": Eišiškių pl. 8, Kalvarijų g. 206Sausio 13-osios g. 2, Žalgirio g. 106 ir Žemynos g. 18.


Pirkinių krepšelis
Prekių kiekis 0 vnt.
Bendra suma 0 Eur
Plačiau apie
Į viršų puslapių kurimas